Naszym zadaniem jest organizowanie i przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, w ramach obowiązujących przepisów, a jednocześnie spełnianie oczekiwań i potrzeb Klientów, poprzez oferowanie usług egzaminowania i szkolenia na najwyższym poziomie.

Formy zapisu na egzamin

Proponujemy Państwu następujące formy zapisu na egzamin ...

czytaj więcej ...

ODTJ Legnica

Serdecznie zapraszmy Państwa do naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w którym oferujemy szereg szkoleń dedykowanych zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla firm i instytucji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.odtj-legnica.pl

Trwają zapisy na kurs który odbędzie się w dniu 21 grudnia 2021 o godz. 12:00.

1. Celem szkolenia jest uświadomienie skutków naruszania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza zasady bezpiecznego zachowania się w tym ruchu. Jest ono przeznaczone dla osób wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

W wyniku odbytego szkolenia osoba otrzymuje zaświadczenie, które pozwala zmniejszyć liczbę punktów karnych o 6 punktów, odejmując je według kolejności wpisów, począwszy od wpisu odpowiadającego naruszeniu popełnionemu z datą najwcześniejszą.

 

2. Warunki uczestnictwa:

 • posiadanie prawa jazdy powyżej 1 roku
 • posiadanie na swym koncie nie więcej niż 24 punktów karnych za naruszanie przepisów ruchu drogowego (należy sprawdzić we własnym zakresie ile punktów figuruje w rejestrze komendy policji ruchu drogowego)
 • dokonanie opłaty za kurs
 • dokonanie zapisu poprzez złożenie formularza w sekretariacie DORD osobiście lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA:

W szkoleniu można uczestniczyć nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Aby wziąć udział w szkoleniu należy posiadać przy sobie prawo jazdy.

 

3. Aby zostać uczestnikiem kursu należy:

 • wypełnić wniosek-ankietę personalną pobraną ze strony DORD
 • czytelnie i prawidłowo wypełnić wniosek na szkolenie (ośrodek nie odpowiada za błędnie, nieczytelnie lub z brakami wypełnione wnioski, uniemożliwiającymi zapisanie na szkolenie)
 • złożyć wniosek w sekretariacie DORD Legnica
 • osoba zostanie poinformowana o terminie szkolenia w chwili zgłoszenia się co najmniej 5 osób
 • w przypadku braku wystarczającej liczby zgłoszeń kurs może zostać odwołany
 • po ustaleniu terminu należy dokonać opłaty w wysokości 320 zł na konto DORD, najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia 

wniosek do pobrania w formacie *.pdf

UWAGA:

Ze szkolenia można zrezygnować najpóźniej w dniu poprzedzającym szkolenie do godz. 14:30

 

 

podstawa prawna:

 • Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego na podstawie art. 130 ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2020 poz. 110) oraz art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Szczegółowo postępowanie z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. z 2012 r., poz. 488 z późn. zm.).
 • Regulamin szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego prowadzonego w Dolnośląskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy

 

UWAGA: Koszt szkolenia wynosi 320 zł. Wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.

Kierujesz życiem

 

Mistrzowie w drodze

Kontakt mailowy

 
Biuro Obsługi Klienta - biuro.lg@dord.dolnyslask.pl

 Numer konta bankowego WORD Legnica dla opłat za egzaminy i kursy:


W opisie przelewu prosimy o podanie danych (imię, nazwisko, nr PESEL) osoby,
której dotyczy przelew.
przelew krajowy: Santander Bank Polska
95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
przelew z zagranicy: Santander Bank Polska
WBKPPLPP 95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
Początek strony