Naszym zadaniem jest organizowanie i przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, w ramach obowiązujących przepisów, a jednocześnie spełnianie oczekiwań i potrzeb Klientów, poprzez oferowanie usług egzaminowania i szkolenia na najwyższym poziomie.

Formy zapisu na egzamin

Proponujemy Państwu następujące formy zapisu na egzamin ...

czytaj więcej ...

ODTJ Legnica

Serdecznie zapraszmy Państwa do naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w którym oferujemy szereg szkoleń dedykowanych zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla firm i instytucji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.odtj-legnica.pl

 W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi sposobu wykonania elementu  „upewnienie się o możliwości jazdy tj. wykluczenie prawdopodobieństwa spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz ocena sytuacji wokół pojazdu”, będącego składową zadania nr 2 na placu manewrowym (Ruszenie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu), podajemy prawidłowy sposób jego wykonania. Jest to stanowisko Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz WORD w Legnicy.

„Za prawidłowe wykonanie powyższego elementu uznaje się dokładne rozglądnięcie się osoby egzaminowanej wokół pojazdu tj. spojrzenie w prawą i lewą stronę oraz tylną szybę pojazdu, a także w lusterka. Czynności te powinno się wykonać z należytą starannością, pozwalającą upewnić się, że rozpoczęcie jazdy nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Istotne jest również to, że upewnienie się o możliwości jazdy powinno nastąpić bezpośrednio przed ruszeniem.”

 

Kierujesz życiem

 

Mistrzowie w drodze

Kontakt mailowy

 
Biuro Obsługi Klienta - biuro.lg@dord.dolnyslask.pl

 Numer konta bankowego WORD Legnica dla opłat za egzaminy i kursy:


W opisie przelewu prosimy o podanie danych (imię, nazwisko, nr PESEL) osoby,
której dotyczy przelew.
przelew krajowy: Santander Bank Polska
95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
przelew z zagranicy: Santander Bank Polska
WBKPPLPP 95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
Początek strony